samer
05 خرداد 1402 - 18:19

برنامه عملیاتی تامین پایدار آب شرب اصفهان در تابستان تدوین شد

اصفهان- مدیر عامل آب و فاضلاب استان اصفهان از تدوین برنامه عملیاتی تحت عنوان گذر از تابستان گرم با رویکرد تامین پایدار آب شرب مردم خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین اکبریان اظهار داشت: باید با بررسی لحظه به لحظه ظرفیت منابع و مخازن، زمینه‌های تأمین پایدار آب شرب مردم در سطح استان فراهم شود، این در حالی است که کیفیت آب شرب خط قرمز آبفای استان است و هر منبع آبی باید قبل از در مدار قرار گرفتن، از لحاظ کیفی مورد تأیید نهادهای ذی‌صلاح قرار گیرد.

وی افزود: برای تأمین پایدار آب شربِ مردم در تابستان، باید به صورت مستمر جلسات مهار بحران کم آبی در ستاد مرکزی و مناطق برگزار شود، مانور والوها اجرایی و دیزل ژنراتورها و تمام منابع آبی دارای استاندارد کیفی موجود در منطقه باید مورد بررسی قرار گرفته و آماده بهره برداری باشند و با استفاده از سیستم تله متری حجم منابع و مخازن به صورت آنلاین مورد ارزیابی قرار گیرد.

مدیرعامل آبفای استان اصفهان به شناسایی انشعابات غیر مجاز در سطح استان اشاره کرد و گفت: باید شناسایی و بررسی انشعابات غیر مجاز در واحدهای صنعتی، تجاری، خانگی، خدماتی و… به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته تا از هدر رفت منابع آبی جلوگیری شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239546