samer
05 خرداد 1402 - 22:06

استکبار جهانی قادر به ایجاد هیچ مانعی در آب‌های آزاد نیست

گرگان- مسئول تبلیغات عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به سفر ناوگروه ۸۶ به دور دنیا، گفت: استکبار جهانی قادر به ایجاد سدی در آب های آزاد نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، ناخدا ابراهیم تازیکی در جمع مردم گرگان اظهارکرد: قدرت نظامی نیروی دریایی ایران جدا از منطقه، منافع اقتصادی آمریکا را در هر منطقه‌ای و حتی اقیانوس‌های آرام و اطلس به خطر انداخته و با قدرت بازدارندگی‌اش نیروهای آمریکایی را تا سواحل ایالات متحده به عقب رانده است.

مسوول تبلیغات عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش گفت: امروز در سال تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ملت ایران، متخصصان، دانشمندان و فناوران کارآزموده صنعت دفاعی جمهوری اسلامی توانستند با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز و شرکت‌های دانش‌بنیان بومی شعار «ما می‌توانیم» را به شعار «ما توانستیم» تبدیل کنند.

تازیکی افزود: حضور ناوشکن ایرانی دنا و نیز ناو بندر مکران در همراهی این ناوگروه اقتدار علمی ایران را به منحصه ظهور و بروز رساند و نشان داد با دانش نظامی و استفاده از افسران کارآزموده در کشور، قدرت نظامی و دفاعی ایران به مرحله‌ای از خودکفایی رسیده است.

وی ادامه داد: افسران نیروی دریایی ارتش به عنوان بخشی از نیروهای نظامی قدرتمند جمهوری اسلامی ایران با پیروی از امام و رهبری، ارزش‌پذیری از آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی، با واقع‌بینی و ژرف‌نگری و عزت‌خواهی و تلاش مداوم، دلیرمردانه و شجاعانه از آب‌های آزاد عبور کردند.

وی با ارائه گزارشی از سفر ناوگروه و اقداماتی که در طول مدت سفر دلیرمردان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام دادند، خاطرنشان کرد: این ناوگروه که مسافت ۷۵ هزار کیلومتر در آب‌های آزاد و خلیج و بنادر کشورهای مختلف را پیمود، در کنار این دلاور مردی ها و اقدامات فرهنگی، چندین عمل قلب جراحی و احیا هم در ناوگروه انجام دادند.

مسوول تبلیغات عقیدتی سیاسی نیروی دریایی ارتش گفت: سفر این ناوگروه در واقع رساندن پیام صلح و دوستی نظام جمهوری اسلامی ایران به کشورهای دنیا بود.

تازیکی تاکید کرد: در کنار رساندن این پیام، پیام دیگر دلیرمردان نیروی دریایی این بود که «استکبار جهانی قادر به ایجاد سدی در هیچ کشوری در آبهای آزاد نیست.»

منبع: مهر
شناسه خبر: 1239690