samer
05 خرداد 1402 - 13:18

هجرت تمدن‌ساز امام رضا موجب رشد عمقی مکتب شیعه شد

امام جمعه شهرقدس گفت: سفر امام رضا(ع) به ایران دستاوردهایی به همراه داشت و موجب بالا رفتن معرفت مردم نسبت به جایگاه امامت و رشد عمقی مکتب شیعه شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرقدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه امروز که در معیت پرچم متبرک بارگاه منور امام رضا(ع) در مصلی برگزار شد ضمن سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: نماز باید در خانواده‌ها و جامعه در اولویت قرار گیرد تا بسیاری از مشکلات رفع شود و اعضای خانواده یکدیگر را نسبت به اقامه نماز یادآوری و دعوت کنند و صدای اذان مسجد باید مردم را آگاه کند که این مهم مصداقی از امر به معروف و نهی از منکر است.

وی گفت: برنامه‌ ریزی‌های ارزشمندی در سطح شهر در دهه کرامت در حال انجام است و خادمیاران رضوی با برپایی میزهای خدمت و نقش آفرینی در نماز جمعه و پرچم متبرک امام رضا(ع) برکت و روشنایی در فضای مصلی ایجاد کرده‌اند و مهربانی و رفتار کریمانه حضرت باید در جامعه ترویج داده شود. 

خطیب نماز جمعه شهرقدس با اشاره به اینکه سفر امام رضا(ع) به ایران دستاوردهایی به همراه داشت و موجب بالا رفتن معرفت مردم نسبت به جایگاه امامت شد، ادامه داد: هجرت تمدن‌ساز امام رضا(ع) در رشد عمقی مکتب شیعه و پذیرفتن امام جواد(ع) در جایگاه امامت در انسجام و تبیین تشیع موثر بود که موجب تبدیل شدن ایران به شیعه‌خوانه اهل بیت(ع) شد و زمینه سازی برای ظهور را فراهم کرده است. 

وی در ادامه به کمک کردن در آزادسازی زندانیان غیر عمد اشاره کرد و بیان داشت: خانواده زندانیان را باید حمایت کرد تا از درگیر شدن با آسیب‌های اجتماعی جلوگیری شود. 

حجت الاسلام جوکار با اشاره به اینکه ایران اسلامی جایگاه ویژه‌ای در دنیا و نظم نوین جهانی دارد گفت: مقام معظم رهبری بر هم‌افزایی قوا و همکاری تاکید کرده‌اند و دولت، مجلس، ملت و حاکمیت در کنار یکدیگر با استقامت در راه خدا روزهای خوب و سرنوشت‌ساز را رقم خواهند زد و راهبردهای دفاع مقدس را در رفع مشکلات باید پای کار بیاوریم.

پایان پیام/۶۷۰۷۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1239175